Starten Wir

با سلام خدمت زبان آموزان گرامی و همراهان وبسایت آموزش زبان آلمانی با محمد‌جوادشریعتی، با Menschen زیبا و دوست داشتنی خداحافظی می کنیم و سلام می کنیم به Starten Wir. کتاب آموزش زبان آلمانی Starten Wir از جدیدترین متد‌های یادگیری زبان آلمانی از انتشارات Hueber است. اگر به دنبال دانلود Starten Wir هستید در این صفحه می توانید با اشتارتن ویر آشنا شوید و از لینک‌های زیر آموزش ویدیویی و منابع جانبی آن را دریافت کنید. پس !Starten Wir

آشنایی با کتاب‌های Starten Wir

این کتاب، متد مدرنی است برای یادگیری زبان آلمانی در سطوح پایه که مخصوص جوانان و بزرگسالان تهیه شده است. دارای حجم متناسبی است و در عمل نیز عملکرد مثبتی از خود به نمایش گذاشته است و سعی کرده است با مدرن ترین اصول آموزشی، ساختاری بسیار واضح و ظاهری نوین در سه جلد زبان آموز را به سطح B1 برساند. 

طراحی : آموزش بسیار آسان زبان آلمانی، شهودی و مدرن

Starten Wir موضوع خود را روی سبک زندگی افراد مدرن و پویا قرار داده است و از طریق انواع متن‌های مختلف ومدرن و محتوای جذاب، زبان آموزان قادر به یادگیری مهارت های زبانی خواهند بود که برای تحصیلات، ادامه تحصیل یا در هنگام کار به آن ها نیاز خواهند داشت. گروه هدف این کتاب جوانان و بزرگسالانی است که در کلاس های معتبر و استاندارد چه در آلمان و چه خارج از آن به امر یادگیری زبان زیبای آلمانی مشغول هستند. هر جلد این کتاب در بردارنده یکی از سطوح A1، A2 و B1 است که دارای کتاب کلاس Kursbuch و کتاب تمرین Arbeitsbuch جداگانه است.

یادگیری شهودی زبان

این کتاب مدرنترین اصول آموزشی را طوری به کار گرفته است که زبان‌آموران محتوای یادگرفته شده را به آسانی در موقعیت‌های واقعی به کار ببرند. برای هر تمرین در کتاب کلاس Kursbuch تمرینات بسیار متنوعی در کتاب تمرین یا Arbeitsbuch وجود دارد. وجه تمایز این امر با سایر متد‌های آموزشی این است که بدون ارجاع به شماره یا صفحه مورد نظر در کتاب کلاس، زبان آموز می‌تواند بفهمد که به عنوان مثال تمرین ۴ از بخش ۲ از کتاب تمرین، دقیقا در ارتباط با تمرین ۴ از بخش ۲ از کتاب کلاس است.

موفقیت سریع در امر یادگیری از طریق ارایه ساختار شفاف درسی

هر کتاب صرفا به ۱۲ درس و نه بیشتر تقسیم شده است که هدف از آن ارایه ساختاری شفاف و روند پیشروی با گام های کوچک بوده است. به این ترتیب کتاب به راحتی قابل تقسیم‌بندی برای ارایه در انواع مختلف کلاس‌های آموزشی مانند معمولی، فشرده یا فوق‌فشرده می‌باشد. هر درس با دو بخش پایانی مرتبط با گرامر و تقویت مهارت خواندن به پایان می‌رسد. در بخش گرامر، زبان آموز نگاهی کلی و یکجا به محتوای گرامری ارایه‌شده در درس می‌اندازد و سپس به انجام تمرین های کوتاه پایه‌ای در ارتباط با گرامر درس می‌پردازد که به لحاظ طراحی، آن‌ها را هم می توان در کلاس و هم در خانه انجام داد. در پایان صفحه تقویت مهارت خواندن، درس را با ارایه مطلبی در ارتباط با موضوع آن به پایان می‌رساند.

مواد آموزشی کاربردی

این کنتاب متدی است برای آموزش زبان عمومی، زبانی که توسط عموم مردم و در عموم زمینه‌ها صحبت میشود و نگاه ویژه‌ای به کاربردی بودن محتوای ارایه داده شده دارد. به کارگیری زبان توسط زبان آموز از نگاه طراحان این کتاب باید سریع و دور از پیچیدگی های خاص باشد، خواه در محیط کار یا در موقعیت‌های خانوادگی، اوقات فراغت و یا هر موقعیت روزمره دیگر. به این ترتیب زبان آموزان موفق به رسیدن به مرحله بسیار مهمی در روند یادگیری می‌شوند که چیزی نیست جز کسب اعتماد به نفس. آن ها مطمئن می‌شوند صرفا چیزی یاد نگرفته‌اند، بلکه مهارتی را کسب کرده‌اند، مهارت ارتباط با افراد آلمانی زبان، آن هم از همان ابتدای شروع یادگیری و نه صرفا رویایی مربوط به آینده.

متن‌های مدرن

متن‌هایی که در این کتاب جهت تقویت مهارت خواندن و گسترش دایره لغت ارایه شده‌اند، همگی متن هایی هستند بسیار قوی و در عین حال توام با احساس و پرهیز از خشکی بیش از حد مطلب. از نمونه متن‌های طراحی شده می توان به مصاحبه‌ها، چت، بلاگ و محتوای وبسایت‌ها اشاره کرد. زبان آموز استفاده کاربردی از زبان به منظور استفاده از دستگاه‌های ارتباطی همراه را به خوبی یاد می‌گیرند. آن ها متن ها را می‌خوانند، تمرین‌های مربوط به آن‌ها را حل می کنند و سپس می آمورند که به عنوان مثال چگونه در واتس اپ پیامی بنویسند و یا در وبلاگ خودشان محتوایی تولید کنند. با این حال تمام تمرین‌ها می‌توانند به شکل سنتی نیز با خودکار بر روی کاغذ نوشته شوند.

آشنایی با ساختار کتاب کلاس Starten Wir

هر درس از کتاب Kursbuch از اجزای زیر تشکیل شده که در روزهای آینده به مرور به توضیح هر یک از آن ها خواهیم پرداخت :

– بخش آغازین Starten Wir

– بخش A   – بخش B   – بخش C   – بخش D

– بخش Grammatik Xpress

بخش Xtra Lesen

 

 

Startten Wir Cover 2

Starten Wir  – صفحه آغازین درس

هر درس با صفحه‌ای تکی آغاز می‌شود که همان عنوان کتاب یعنی Starten Wir را دارد و به عبارتی زبان آموز را برای شروع این درس نیز تشویق می‌کند.

عنوان هر درس نیز سعی شده تا از میان وازگانی انتخاب شود که زبان آموز قبلا آن‌ها را آموخته و در ابتدای هر درس تصویری وجود دارد که در ارتباط با محتوای ارایه شده در آن درس است و حس کنجکاوی زبان آموز را کاملا برمی‌انگیزد. این کتاب نسبت به کتاب Menschen دارای درس‌های کمتر اما با حجم بیشتری است که به شکلی شفاف ساختار‌بندی شده‌اند و امکان این امر را فراهم می آورند که هدف‌های یادگیری به صورت گام به گام و سریع برآورده شوند.

صفحه آغازین درس

۲۴ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
keyboard_arrow_up